Podsumowanie
ProShares Ultra Semiconductors to ETF - fundusz notowany na giełdzie tak jak akcja - którym zarządza ProShares. Pozycje w środku: 52. Dziesięć największych stanowi 89% funduszu.
- Koszty roczne
- 0,94%
- Wielkość funduszu
- $2,19B
- Pozycje
- 52
- Stopa dywidendy
- 0,60%
- Działa od
- 2007
Co przemawia za
- Duży fundusz o aktywach $2,19B.
- Łatwo go kupić i sprzedać: dzienny obrót to około $47,2M.
- Średni roczny wzrost w ostatnich dziesięciu latach: 50%.
- Działa od 2007 roku.
Na co uważać
- Dziesięć największych pozycji stanowi 89% funduszu, więc jego wynik zależy od kilku z nich.
- 50% funduszu przypada na jeden sektor (Technologie).
- 100% funduszu przypada na jeden kraj (Stany Zjednoczone).
- Koszty 0,94% rocznie są powyżej środka porównywalnych funduszy (0,43%).
- W ostatnich pięciu latach jego cena raz spadła o 78% od szczytu.
Fundusz nie ma własnego Bulios Score ani Fair Price - jedno i drugie liczy się z wyników pojedynczej firmy. Zamiast tego ta strona pokazuje, co jest w funduszu i ile kosztuje.
Cena
Wyniki
- 1 miesiąc
- -31%
- 3 miesiące
- -11%
- Ten rok
- +33%
- 1 rok
- +16%
- 3 lata
- +644%
- 5 lat
- +548%
- 10 lat
- +5821%
- Śr. market cap
- $2,69T
- P/E
- 27,5x
- Forward P/E
- 23,1x
- P/S
- 12,6x
- P/B
- 12,4x
- P/FCF
- 37,6x
- EV/EBITDA
- 21,6x
- Dividend yield
- 0,48%
- ROIC
- 42,5%
- ROE
- 73,5%
- Marża brutto
- 67,8%
- Marża operacyjna
- 50,7%
- Marża netto
- 46,8%
- Payout ratio
- 13,1%
- Dług netto/EBITDA
- 0,2x
- Beta
- 4,34
Średnia ważona 36 największych spółek, które stanowią 51% funduszu. Banki i ubezpieczyciele nie są liczeni do marży brutto, ROIC ani wskaźników z EBITDA.
Co jest w środku?
Skoncentrowany- 1 NVNvidia NVDA 23%
- 2 Net Other Assets (Liabilities) 23%
- 3 IQProShares - GENIUS Money Market ETF IQMM 19%
- 4 AVBroadcom AVGO 7,3%
- 5 MUMicron MU 4,7%
- 6 AMAMD AMD 3,9%
- 7 TREASURY BILL, 0%, due 2026-11-17 2,3%
- 8 TREASURY BILL, 0%, due 2026-12-29 2,3%
- 9 INIntel INTC 1,5%
- 10 AMApplied Materials AMAT 1,5%
Pozycje w funduszu: 52. Dziesięć największych stanowi 89% całości.
Skład na dzień 31 paź 2026.
Jak jest rozłożony?
Dominuje jeden sektorWedług sektorów
- Technologie 50%
- Finanse 16%
- Energia 0,01%
- Pozostałe 34%
Według krajów
- Stany Zjednoczone 100%
Według wielkości firm
- Mega cap 92%
- Large cap 7,4%
- Mid cap 0,4%
Według wartości rynkowej firmy: Mega cap od 200 mld $, Large cap od 10 mld $, Mid cap od 2 mld $, Small cap od 300 mln $, Micro cap poniżej 300 mln $. Liczone z firm, które stanowią 51% funduszu.
Największy sektor: Technologie (50%). Największy kraj: Stany Zjednoczone (100%). Największa grupa według wielkości: Mega cap (92%).
Ile mnie to kosztuje?
Drogi- Rocznie z $10 000
- $94,00
- Przez 20 lat
- $4368
Z każdych zainwestowanych $10 000 fundusz pobiera $94,00 rocznie. Nie płacisz tego osobno - kwota jest potrącana z wartości funduszu. Przez 20 lat przy wzroście 5% rocznie daje to razem około $4368.
Jak sobie radził?
Rośnie długoterminowo- Średnio rocznie, 10 lat
- +50%
- Największy spadek
- -78%
- Zmienność roczna
- 78%
Średni roczny wzrost w ostatnich dziesięciu latach: 50%. Największy spadek w tych latach: 78% poniżej wcześniejszego szczytu.
Czy wypłaca dywidendy?
Tak, wypłaca- Stopa dywidendy
- 0,60%
- Wypłaty w roku
- 4
- Ostatnia wypłata
- $0,13
W ciągu ostatnich 12 miesięcy wypłacił $0,42 na jednostkę, czyli 0,60% dzisiejszej ceny. Ostatnia wypłata (23 wrz 2026) wyniosła $0,13.
Czy łatwo go kupić i sprzedać?
Bardzo łatwo- Dzienny obrót
- $47,2M
- Jednostki dziennie
- 677K
W przeciętny dzień obrót funduszem wynosi około $47,2M.
Jak drogie są firmy w środku?
Raczej drogie- P/E firm w środku
- 27,5
- Średni Bulios Score
- 77 na 100
Waga według Bulios Fair Price
- Niedowartościowane 11%
- Uczciwie wycenione 0,1%
- Przewartościowane 89%
Firmy w środku są wyceniane średnio na 27,5-krotność rocznego zysku. Według Fair Price 89% ocenionej wagi wypada jako przewartościowane.
Liczone z największych firm (36), które stanowią 51% funduszu. Każda firma liczy się proporcjonalnie do swojej wagi. Korzystamy ze wskaźników, Bulios Score i Fair Price samych firm.
Podobne fundusze
Fundusze, które w dużej mierze trzymają to samo. Część wspólna mówi, ile ich wagi pokrywa się z tym funduszem.
| Fundusz | Siedziba | Wielkość | Zmiana za 1 rok | Dywidendy | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
CH CHIP.PA Amundi MSCI Semiconductors UCITS ETF Acc | Luksemburg | 0,35% | $2,18B | +40% | Reinwestuje | 50% |
LS LSMC.DE Amundi MSCI Semiconductors UCITS ETF Acc | Luksemburg | 0,35% | $1,57B | +40% | Reinwestuje | 50% |
CH CHIP.SW Amundi MSCI Semiconductors UCITS ETF Acc | Luksemburg | 0,35% | $2,17B | +34% | Reinwestuje | 50% |
LY LYSM.SG Amundi MSCI Semiconductors ESG | Luksemburg | 0,35% | $2,17B | +40% | Reinwestuje | 50% |
FS FSELX Fidelity Select Semiconductors Portfolio· fundusz inwestycyjny | - | - | $32,2B | +18% | Wypłaca | 48% |
FE FELIX Fidelity Advisor Semiconductors Fund· fundusz inwestycyjny | - | - | $5,19B | +28% | Wypłaca | 48% |